SHELBY  MUSTANG  GT 350 R
.
( Daha büyük görüntü için resimlere tıklayınız. )
.
Yapıma motor ile başladım. "R" tipine çevirmek için, hava filtresini iptal edip karbüratörün üstüne bir emiş hunisi yaptım. Detail-Master kabloları ile ateşleme kablolarını döşedim.
engine
Bir yarış arabasını galerideki gibi görmek pek mümkün olmadığından, kapıda bir hasar yapmağa karar verdim. Kapı panelini yerinden çıkardım, üstünden 0.2 mm alüminyum folyoya kopya alıp yeni bir kapı paneli yaptım ve başka bir modelin ön köşesini sürtmek sureti ile ezerek bir göçük oluşturdum. Sonra da bu paneli gövdeye epoksi ile yapıştırdım. Şekli bozulmasın diye iç tarafına da epoksi uyguladım.
crashed door put in
Ön tampon panelini de "R" tipine çevirmem gerekiyordu. Önce paneli yerinden keserek çıkarttım, ortadaki boşluğu açtım. Boşluğun yanlarını da plastik levhadan kestiğim parçalarla doldurdum ve tekrar gövdeye yapıştırdım. Sonra da çelik macun ile gerekli doldurma ve zımpara ile tesviyesini yaptım.
bumper cut off
"R" tipinde arka koltuk olmadığından modelde de olmamalıydı. İç taraftan koltuğu kesip çıkardım ve şaft tünelinde oluşan boşluğu uygun bir parça ile yamadım.
back seat removed
Sonra macun ve zımpara ile düzelttim, yakıt tankı boşluğunun üstünü de plastik levha ile örttüm.
drivshaft tunnel
Kitte roll-barlar yoktu, parça kutumdan bir roll-bar koydum ve uygun çapta plastik çubuğum olmadığından eğik ayakları kürdandan yaptım. Boya nasıl olsa bu farkı örtbas edecekti..
roll-bar construction
Ön süspansiyonu da gerekli yatış açısını verecek şekilde değiştirdim.
front suspension
Direksiyondaki delikleri deldim. Böylece daha gerçek bir görünüme kavuştu.
holes being drilledholes drilled.
Ön göğüslük panelini hazırlayıp direksiyonu yapıştırdım.
dashboard
Pilotu ayni Grand Sport pilotunu yaptığım şekilde yaptım. Ama bu istemeden Chuck Norris'e benzedi!! Pilotu da yerine koyup sıfırdan yapım emniyet kemeri ile tespit ettim.
driver prepareddriver in cockpit
Şasi tamamdı ve motoru bekliyordu. Motoru da yerine koyduktan sonra iç üniteyi şasiye yapıştırdım.
chassis assembled
Gövdeyi boyadım, ana şeritleri de maskeleyip mavi boya ile yaptım. Kapı altı çıkartmalarını bilgisayarda hazırladım ve bastım. Cam çerçevelerini, kapı kollarını ve silecekleri Bare Metal Foil ile kapladım.
body painted
Jantlar için parça kutumdan "Torque-Thrust" jantlarını kullandım. (R tipine uygun).
Lastikleri zımpara ile eskittim, farlara "X" şeklinde bantlar koydum.
3/4 rear right..3/4 front left
Kapı numarası çıkartmasını da bilgisayarda hazırlayıp bastım. Yerine koyduktan sonra, metal bir parça ile sıyırdım ve çarpan arabanın boya izlerini pastel kalemle yaptım.
crashed door detail
..
..
DEVAM
EDELİM........
THE TRACK
CORVETTE GRAND SPORT
track
grand sport
İLK SAYFAYA DÖN