Yapım Zamanı:
Ekim 1996 - Ocak 1997
KAPORTACI  DÜKKANI

 Sayfa 2 / 2


Orta bölgenin genel görünümü. Sandalyenin bacakları bakır telden, oturak ve sırtı ise üstü suni deri kaplanmış pirinç levhadan yapıldı, daha sonra da kirletilip yırtıldı...


Yan taraftan genel bir görünüş.


Yanda duran Volvo 850 kaputunun daha iyii bir görünüşü. Ek olarak, duvarın sadece poster yapıştırmak için olmadığını belirten diğer yazılar var...

Usta ve çırağın işine bir başka bakış.. R-5 in çamurluğunu alüminyumdan kopyaladıktan sonra orijinal çamurluğu yerinden kestim. Kopyayı kırmızıya boyayıp daha sonra da zımpara ile kazıyarak metali açığa çıkardım.  Böylece tam gerçek bir görünüm elde ettim.
Oksijen kaynağının hortumları ayrı ayrı boyanmış ve sonra da beraber sarılmış bakır telden yapılmadır.

Burada 131'in üstten görünümü var. İç panel detaylarını almak için günlerce sanayiye gidip fotoğraf ve ölçü almıştım. Yandaki sac makası da kurşun ve pirinç levhalardan yapılmadır.


131'in ön taraf detayları. Öndeki ince büküm parçaları lehim yerine japon ile yapıştırdım. Sehpalar da pirinç borulardan yapıldı.Dükkanın önden görünüşü.Şalamanın yakından görünüşü. Gövdeyi pirinç telden, sapını da telin üstünü epoksi yapıştırıcı kaplayıp tesviye ederek yaptım.Meme ve vana düğmeleri japon damlacıklarından oluştu.. Alevi ise şeffaf plastik bir parçayı mavi cam boyası ile boyayıp japon ile memeye tutturarak yaptım.

Tuvalet girişinden detaylar... Kulpu olmayan pis bir kapı, kısmen kararmış ayna, eğreti lavabo ve drenajı.
Ayna, alüminyum folyo üzerine kararmalar için nokta halinde boya konulup üstüne seloteyp yapıştırarak (ve boya damlasını böylece rastgele yayarak) yapıldı.
Yeşil jel deterjan da cam boyası ile oluşturuldu.