Sayfa  5 / 7

02 Şubat 2004:

Orijinal kitin tabanından arta kalan kısmın çevresine ve gerisine yeni taban paneli yaptım, yüklük kısmını da tamamladım.

Ön ve orta koltukların iskeletlerini plastik levhalardan kestim. Arka koltuğu da kitin koltuğunu arka çamurluklar arasına girecek şekilde traşlayarak hazırladım.
Koltuk desenini bilgisayarda çizdim ve kağıda bastım. Minder şişliği yapsın diye tuvalet kağıtlarından parçalar hazırladım.
Önce, kaplama kağıtlarını sırtlık ve oturağın birleşme yerine yapıştırdım. Sonra, katlanmış tuvalet kağıdını araya sokup kaplama kağıdını koltuğun arka, alt ve yan taraflarına yapıştırdım.
Ön koltuk kaba olarak hazır..
Bu arada, ileriki aşamalar için kilometre saatini bilgisayarda çizdim.
Ve ilk astar katını attım. Bazı yerlerdeki bozukluklar düzeltilecek...
04 Şubat 2004:

Koltuklardaki şeffaf naylon kılıf taklit işlemi fitillerin çekilmesi ile başladı. Fitiller için lacivert dikiş ipliği kullandım, normal UHU ile yapıştırdım.

Orta koltuğun ayaklarını ataş telinden kıvırdım ve epoksi tutkal ile yapıştırdım. Orta ve arka koltuklar da aynı fitilleme işleminden geçtiler. 
Naylon kılıf için önce şeffaf mavi boya attım ve kuruduktan sonra da 3 kalın kat şeffaf vernik uyguladım. Görünüşte orijinalinden hiç farkı olmadı!
3 koltuğa da bunu uyguladım.
İç döşemelere devam ettim, kapı iç döşemelerini bilgisayarda çizip kağıda bastım. Bunları iç panele yapıştırıp koltuklar gibi boyamak yerine üstüne şeffaf mavi asetat kaplayacağım.
08 Şubat 2004:

Finale doğru bir adım daha.. Tavanı beyaza boyadım (sprey kutu emaye boyası).

Kapı iç panellerini şeffaf mavi asetat ile (R/C uçaklar için kullanılan) kapladım. Panellere arkadan CA ile yapıştırdım.
Taban döşemesi de kalın vinylex malzemeden olurdu. Bunu modellemek için yine bilgisayarda desen çizip bastım, üstüne 3 kalın kat şeffaf vernik attım. Taban paneline yapıştırdım.
Dolmuşlar buradaki gibi otomatik değil, düz vitesli idiler. Bu sebepten bir debriyaj pedalı kesip ekledim.
Ön göğüslük panelini boyayıp topladım ve BMF uyguladım.
Gövdeyi koyu kırmızı boyadım. Kapılar ve kaput ayrıca boyandı...